Biała Góra - przystań

Przystań Biała Góra została zbudowana w latach 2010-2012 w ramach projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Przystań została zlokalizowana tuż przy Węźle Wodnym Biała Góra, wyjątkowym zespole obiektów hydrotechnicznych. 

Gdzie cumujemy?
Burtą do pomostu pływającego, osadzonego na palach. Pomost posiada listwę odbojową z pcv. Cumy obkładamy na polerach cumowniczych. Na pomostach rozmieszczone są punkty poboru wody i energii elektrycznej oraz urządzenia bezpieczeństwa – drabinki wyłazowe i zestawy ratownicze.

Długi odcinek nabrzeża cumowniczego stanowi przystań dla statku pasażerskiego. Wyróżnia się ono tym, że tutaj dalby stabilizujące pomost usytuowane są po obu stronach nabrzeża. Ponieważ statki do Białej Góry docierają bardzo rzadko, w praktyce nabrzeże dla statków może być wykorzystywane przez jachty. Pewnym utrudnieniem przy cumowaniu mogą być wspomniane dalby.

Podczas manewrów należy wziąć poprawkę na prąd - ale tylko okresowo. Jeśli poziom wody na Wiśle jest wysoki, wtedy przez jazy śluzy Biała Góra wpływa do Nogatu woda z Wisły.
Na przystani dostępne jest 17 miejsc postojowych i 1 miejsce do cumowania statku pasażerskiego. Maksymalna długość jachtu 15 mb.

Warto przeczytac i obejrzeć

  • Strona internetowa przystani Biała Góra - tutaj
  • Galeria zdjęć - tutaj

Metryczka przystani

nazwa:Nabrzeże Zamkowe, pasażersko-jachtowe
telefon55 272 24 13
adres:82-400 Sztum, Biała Górae-mail
operatorSztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk - Estrada, Krzysztof Burczyk 

koordynaty gpsGPS: N 53°54’53’’   E 18°53’08’’  
typ przystaniotwartaśrednia głębokość
 2 metry
cumowanieburtąLiczba miejsc~20
infrastruktura 
ostrzeżenia nawigacyjne
uwagi

Usługi dostępne na terenie przystani tutaj

Na terenie:

W pobliżu:

 

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź