Mamy dla Was czwarte wydanie przewodnika po Pętli Żuławskiej

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Departament infrastruktury, wznowił przewodnik po szlakach wodnych Pętli Żuławskiej. To już czwarta edycja tego przewodnika. Podzielony jest na cztery części. Pierwsza - to opis historyczno-krajoznawczo-architektoniczny. Druga - to już "właściwy" przewodnik, czyli opis szlaków wodnych. Trzecia - to różnego rodzaju "porady kapitańskie", proponowane trasy rejsów, zestawienie znaków żeglugowych czy informator teleadresowy. Czwarta - to opis bazy Pętli Żuławskiej, który zawiera nie tylko przystanie wybudowane w ramach projektu Pętla Żuławska, ale w ogóle wszystkie znajdujące się na szlaku. Przewodnik jest bezpłatny i z przyjemnością wyślemy go wszystkim naszym Czytelnikom (do wyczerpania naszych zapasów). Jak dostać przewodnik - czytajcie dalej artykuł.


To już czwarte wznowienie przewodnika po Pętli Żuławskiej. Tym razem okładka nie jest klejona lecz ma oprawę grzebieniową, co powinno znacznie przedłużyć żywotność wydawnictwa. Przewodnik podzielony jest na cztery części. Część pierwsza - to opis historyczno-krajoznawczo-architektoniczny. Część druga - to już "właściwy" przewodnik, czyli opis szlaków wodnych, przedstawiony w bardzo czytelnej formule. Treść podzielona kilometrażem, a na marginesie mapka opisywanego szlaku,  Część trzecia - to różnego rodzaju "porady kapitańskie", proponowane trasy rejsów, zestawienie znaków żeglugowych czy informator teleadresowy, z zestawieniem ważnych kontaktów. Część czwarta - to opis bazy Pętli Żuławskiej, który zawiera nie tylko przystanie wybudowane w ramach projektu Pętla Żuławska, ale w ogóle wszystkie znajdujące się na szlaku. Na końcu znajdują się różnego rodzaju mapki tematyczne. Całość nie przegadana, zwięźle podająca najważniejsze informacje, co bardzo ułatwia lekturę i umożliwia szybkie znalezienie potrzebnych informacji.

Niektóre dane zawarte w przewodniku wymagają aktualizacji, gdyż uległy zmianie już po oddaniu przewodnika do druku, na co wydawca nie miał wpływu. Dotyczy to zwłaszcza oznakowania na Zalewie Wiślanym, czy godzin otwarć śluz i mostów, które ulegają zmianom co roku (w przewodniku są zamieszczone ostatno dostępne dane, z sezonu 2016).

Aby otrzymać bezpłatnie przewodnik turystyki wodnej Pętla Żuławska
należy wysłać na adres: piotr@zalewwislany.pl (meil do 10MB) opowiadanie/reportaż/relację/sprawozdanie z rejsu po wodach Pętli Żuławskiej czy Zalewu Wiślanego, lub rejsu przynajmniej częściowo przebiegającego przez te akweny. Zdjęcia, rysunki, mapki - mile widziane. Można także opisać nam plany realizacji takiego rejsu. Wysyłając meila nie zapomnijcie podać dokładnego adresu z kodem pocztowym, oraz numeru telefonu do kontaktu.

Przewodnik wyślemy drogą pocztową. Przewodnik jest bezpłatny, odbiorca opłaca jedynie koszt przesyłki (przy odbiorze). Przewodniki wysyłamy do wyczerpania puli, którą otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego.

Piotr Salecki

Odpowiedzi

planowany rejs pętlą żuławską

Planujemy 4 jachtami w sierpniu 2019 r zwiedzić zalew wiślany z pętlą żuławską. Jednym z jachtów na którym mam przyjemność być sternikiem jest Antilla 27. Jeśli jest to możliwe , proszę o przysłanie Przewodnika Pętli Żuławskiej. Rejs nasz będzie miał swoją kronikę opatrzoną w zdjęcia , opinie i propozycje. Zobowiązuję się przesłać ją na pana ręce po powrocie z rejsu. Z pozdrowieniami Krzysztof Zelenka 42300 Myszków , ul. Brzozowa 11 tel. 501 331 740

Wysyłamy

Dzień dobry, wysyłamy przewodnik Pozdrowienia, Piotr

Pętla żuławska

p

rejs 2018/2019

Witam, mail poszedł . Pozdrawiam serdecznie ! Robert Wołowicz

Przewodnik turystyki wodnej - ebook

Witam, Czy jest szansa na utworzenie elektronicznej wersji przewodnika ?

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

Dodaj nową odpowiedź