Kalendarz imprez

Kalendarz imprez na sezon 2019

 • Kalendarz regat na Zalewie Wiślanym - tutaj
 • Braniewo
  - Zestawienie imprez Miejski Ośrodek Sportu Zatoka Braniewo - tutaj
  - Zestawienie imprez Braniewskie Centrum Kultury - tutaj
  - Zestawienie imprez Biblioteka Publiczna Braniewo - tutaj
  - Dożynki Gminne w Żelaznej Górze, 07.09;

  - Dni Nowej Pasłęki, 27.07
 • Elbląg
  2 czerwca 2019 XI Elbląski Uliczny Bieg Piekarczyka
  To jedna z największych imprez biegowych w regionie. Na liście ubiegłorocznych zawodów stanęło blisko 1200 zawodników. W biegu głównym do pokonania jest 10 km (dwie pętle po 5 km ulicami Elbląga).


  21 – 23.06.2019 Dni Elbląga

  Dni Elbląga to impreza, która z każdym rokiem nabiera rozpędu. Obywa się w pierwszy weekend wakacji. Na scenie na Wyspie Spichrzów co roku występują topowi wykonawcy. Dni Elbląga to nie tylko koncerty, to również szereg imprez dodatkowych – wesołe miasteczko, jarmark, liczne animacje dla dzieci i całych rodzin.
  Od lat wydarzenie przyciąga mieszkańców z całego regionu. W ubiegłym roku, każdego dnia, imprezę odwiedzało około 20 tys. osób.

  29.07.2019 Garmin Iron Triathlon
  To największe i najstarsze zawody triathlonowe w Polsce, które odbywają się w 9 różnych miejscowościach. Stałym etapem tej rywalizacji jest Elbląg, gdzie triathloniści będą mieli możliwość rywalizowania na jedynej atestowanej trasie! To szybka, dokładnie wymierzona trasa z dobrym asfaltem, która sprzyja biciu rekordów życiowych. Dla zawodników przygotowane są 3 dystanse: 1/2 Iron Mena, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Centrum imprezy zostanie zlokalizowane nad rzeką Elbląg, w samym centrum Starego Miasta.

  30.08.2019 - 1.09.2019 XIV Elbląskie Święto Chleba
  To jeden z największych jarmarków w Polsce Północnej. Święto Chleba to przede wszystkim jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową. W trakcie tego wydarzenia można spróbować i kupić chleb z najróżniejszych zakątków Polski oraz Litwy. Nie brakuje również miodu, wyrobów cukierniczych, wędlin oraz żywności ekologicznej. Są też stoiska wystawców rękodzieła, kolekcjonerów przedmiotów zabytkowych z całego regionu, a także prezentacje artystyczne i pokazy warsztatowe dawnych rzemiosł. Co roku gościmy ponad 250 wystawców. Jarmarkowi towarzyszą koncerty muzyki folkowej. Impreza ta cieszy się ogromną popularnością. Liczbę gości odwiedzający Elbląg w Święto Chleba szacuje się na około 30 tys. osób.

  Święcie Chleba towarzyszyły liczne dodatkowe imprezy, które przyciągają mnóstwo widzów, jak np. wyścig smoczych łodzi, turnieje rycerskie, czy wspólne gotowanie i biesiadowanie.

  11.11.2019 VI Elbląski Bieg Niepodległości
  Podobnie jak wiele innych miast w naszym kraju, Elbląg włącza się w uroczyste obchody organizując Bieg Niepodległości. Biegacze do pokonania mają dystans 10 km. Wśród imprez towarzyszących jest sztafeta (3 razy 3.333 m) oraz Mały Bieg Niepodległości dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Trasa biegów przebiega przez centrum miasta.

  14 – 15.12.2019 Świąteczne Spotkania Elblążan
  Wpisane w bożonarodzeniowe tradycje, magiczne Świąteczne Spotkania Elblążan są dla mieszkańców okazją do wspólnego świętowania. Jarmark, wspólne kolędowanie, spektakle, namiot Świętego Mikołaja - to tylko nieliczne z wielu atrakcji, które czekają w weekend przed świętami na Starym Mieście. Na dwa dni starówka, którą odwiedzają tysiące elblążan, zmienia się w magiczną krainę pełną świątecznych atrakcji i kolorowych kramów. Punktem kulminacyjnym jest koncert zaproszonej gwiazdy.

  31.12.201/1.01.2020 Elbląska Noc Sylwestrowa
  Wspólne powitanie nowego roku odbywa się w centrum Starego Miasta, na placu obok Katedry. Na scenie od godz. 22 występują zespoły. O północy odbywa się pokaz sztucznych ogni, po nim do godz. 1 trwa zabawa przy muzyce mechanicznej.


 • Krynica Morska
  Zestawienie imprez w Krynicy Morskiej - tutaj
 • Kąty Rybackie
  Zestawienie imprez w Kątach Rybackich - tutaj
 • Sztum
  Zestawienie imprez - tutaj


Archiwum

 • Kalendarz imprez 2018 - tutaj
 • Kalendarz imprez 2017 - tutaj
 • Kalendarz imprez 2016 - tutaj

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź