20-22 lipca oblężenie Malborka - Festiwal Kultury Średniowiecznej

Od 22 do 24 lipca zawińcie do Malborka podczas Waszego rejsu po Pętli Żuławskiej. Malborska twierdza przemieni się w tętniące życiem średniowieczne miasto. Pod zamkiem obóz rozbiją rycerze. Będą rycerskie pojedynki, pokazy konne i sokolnicze, średniowieczny taniec, muzyka i rzemiosło. Dla dzieci – „Gród dziecięcy” – z teatrzykami, kuglarzami, warsztatami i zabawami. Wieczorem inscenizacja bitwy, nawiązująca do wydarzeń z 1410 roku, kiedy to wojska polsko-litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na malborską warownię.


Od 22 do 24 lipca malborska twierdza przemieni się w tętniące życiem średniowieczne miasto. Jak za dawnych czasów, pod zamkiem obóz rozbiją rycerze. Będą rycerskie pojedynki, pokazy konne i sokolnicze, średniowieczny taniec, muzyka i rzemiosło. Dla dzieci – „Gród dziecięcy” – z teatrzykami, kuglarzami, warsztatami i zabawami.

A wieczorem inscenizacja bitwy, nawiązująca do wydarzeń z 1410 roku, kiedy to wojska polsko-litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na malborską warownię. Jaki był dalszy bieg wydarzeń tej niezapomnianej walki? Czy zakonowi krzyżackiemu udało się odeprzeć atak króla? Dowiedzmy się, przy blaskach pochodni już 22 i 23 lipca 2016 roku, przenosząc się w średniowieczny klimat widowiska.

Do odwiedzin Malborka i obejrzenia oblężenia i udziału w Festiwalu Kultury Średniowiecznej zachęcają organizatorzy imprezy. Oto ich zaproszenie:
Macie ochotę zostać świadkami historycznej epopei, która w 1410 roku znalazła swój finał pod murami malborskiego zamku? Okazja do tej fascynującej podróży w czasie już niedługo. Od 22 do 24 lipca malborska twierdza zamieni się w tętniące życiem średniowieczne miasto, a wieczorami w miejsce widowiskowej bitwy, która na zawsze znalazła miejsce w historii.

Jak za dawnych czasów pod zamkiem obóz rozbiją rycerze. Będą rycerskie pojedynki i pokazy konne. Możecie liczyć na widowiskowe elementy kaskaderskie. W końcu do Malborka przybędą najlepsi koniarze, a wojsko zaprezentuje się w pełnym, historycznym uzbrojeniu. Dzielnych wojaków będzie można zobaczyć na terenach wokół zamku, a także na scenie. Przecież podczas oblężenia nie może zabraknąć scenek z pojedynkami rycerskimi. Na tej samej scenie będzie też miejsce na przedstawienia teatralne i koncerty.

To wszystko w Fosie Południowej, a w Fosie Północnej odbędą się turnieje i sportowe walki rycerskie. Nad rozgrywkami czuwać będą najlepsi na świecie sędziowie. Pokazy sokolnicze to kolejny punkt programu. Swoje umiejętności z drapieżnikami zaprezentują najlepsi sokolnicy w Europie. Będzie też czas na pląsy... Średniowieczny taniec będzie nie tylko na scenie, ale również wokół zamku.

Na międzymurzu odbędzie się jarmark rzemiosła. Będzie co posmakować, zobaczyć i poznać różne tajemnice, do których na co dzień zwykły śmiertelnik nie ma dostępu. Kowale, kucharze, szewcy, krawcy będą dzielili się z Wami tajnikami swojego rzemiosła. Żonglerka flagami to kolejna atrakcja, jaką dla Was przygotowaliśmy. Wspólnie możemy też wykuć miecz z damasceńskiej stali.

Dla dzieci będzie „Gród dziecięcy” z teatrzykami, kuglarzami, warsztatami i zabawami. Blisko 20 animatorów będzie prowadzić z dziećmi różne zajęcia związane ze średniowieczem. A wszystkiemu przyglądać się będzie sam Król Jagiełło. Wieść niesie, że dzielić będzie hojnie wśród małych poddanych słodkie łakocie.

Tegoroczne Oblężenie Malborka to także niezwykła możliwość zwiedzania zamku. W piątkowy i sobotni wieczór „Rycerska przygoda na zamku”.

Wieczorami (22 i 23 lipca), dwa razy odbędzie się inscenizacja bitwy. Nawiązuje ona do wydarzeń z 1410 roku, kiedy to wojska polsko - litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na malborską warownię. Jaki był dalszy bieg wydarzeń tej niezapomnianej walki? Czy zakonowi krzyżackiemu udało się odeprzeć atak króla? Dowiemy się tego przy blaskach pochodni, przenosząc się w średniowieczny klimat widowiska...

Więcej informacji, szczegółowy program imprezy:
http://www.oblezenie.zamek.malbork.pl



Aby obejrzeć mapkę w większej rozdzielczości kliknij na mapkę lub tutaj

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź